Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 56 από 56
    Το avatar του χρήστη pavlidisc
    Title
    Super Moderator
    Περιοχή
    Κορδελιό - Θεσ/νίκη.
    Πραγματικά και εγώ έχω περιέργεια για την κατανάλωση του Fazer. Γιατί τα 2 χιλιάρικα δεν είναι σκότωμα...είναι πέταμα!!!! Αλλά θα μου πείς...τί να την κάνεις άμα την έχεις και κάθεται; Σωστό κι αυτό...

Εγώ με το CB (400cc και πολύ πιό παλιό απο το Fazer αφού Ιαπωνία κυκλοφόρησε το 1995) καταναλώνω περίπου 4,5lt/100 με normal οδήγηση. Άμα το τεντώσω (είμαι συνέχεια πάνω απο 10-11 χιλιάδες στροφές, πράγμα που δεν έχω την ανάγκη να το κάνω ποτέ...) μπορεί να πιάσει τα 5,5-6. Αλλά υπό φυσιολογικές-καθημερινές συνθήκες δεν ξεφεύγω απο τα 4,5-4,8 lt/100 ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ. Σε πορεία με 120km/h μέσο όρο έκαψε 3,6lt/100klm!!!!!!! Για μηχανή του 1995 είναι ΠΟΛΥ οικονομική. Πιστέψτε με οτι αυτά τα νούμερα ζορίζονται να τα πιάνουν ακόμη και τα σημερινά...

Το Fazer; Πρέπει να ήταν κοντά στα 9-10lt/100km ε;;;;;

Πάντως αυτό που είχες ήταν ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!! Με πολλά κάκαλα!!!! Και σε κατάσταση ... "used by Lazaros", οπότε...καταλαβαίνετε...σαν καινούρια!!! ΠΠΠΠΠολύ τυχερός όποιος την πήρε...

Kαι με το 300άρι scooter μην περιμένεις να πέσεις κάτω απο 4,5-5lt/100km εντός πόλης...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavlidisc : 10-10-13 στις 12:15
    Χρήστος
    Xiaomi Redmi Note 3 pro
    iMac 21,5'' mid 2011
    και ΝΑΙ είμαι iOSFunBoy!!!

Το avatar του χρήστη lazaim53
    Title
    Crazy Member
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από EchiDNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοταξιδο Λάζαρε!
    Γιώργο ευχαριστώ.

Mac mini i5 Dual Core 2.5GHz/4 GB/500GB early 2013 Iphone 6 Plus 64Gb

Title
    Crazy Member
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοταξιδο!!

Τι καταναλωσεις ειχε το fazer? απο περιεργεια! Και τι το scooter?

.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
    Το Fazer με νορμάλ χρήση (δηλαδή στο δρόμο έως 120 χλμ ) 7,5 λιτρα στα 100χλμ.
    Το scooter 3 λίτρα και κάτι.

Title
    Crazy Member
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pavlidisc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά και εγώ έχω περιέργεια για την κατανάλωση του Fazer. Γιατί τα 2 χιλιάρικα δεν είναι σκότωμα...είναι πέταμα!!!! Αλλά θα μου πείς...τί να την κάνεις άμα την έχεις και κάθεται; Σωστό κι αυτό...

Εγώ με το CB (400cc και πολύ πιό παλιό απο το Fazer αφού Ιαπωνία κυκλοφόρησε το 1995) καταναλώνω περίπου 4,5lt/100 με normal οδήγηση. Άμα το τεντώσω (είμαι συνέχεια πάνω απο 10-11 χιλιάδες στροφές, πράγμα που δεν έχω την ανάγκη να το κάνω ποτέ...) μπορεί να πιάσει τα 5,5-6. Αλλά υπό φυσιολογικές-καθημερινές συνθήκες δεν ξεφεύγω απο τα 4,5-4,8 lt/100 ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ. Σε πορεία με 120km/h μέσο όρο έκαψε 3,6lt/100klm!!!!!!! Για μηχανή του 1995 είναι ΠΟΛΥ οικονομική. Πιστέψτε με οτι αυτά τα νούμερα ζορίζονται να τα πιάνουν ακόμη και τα σημερινά...

Το Fazer; Πρέπει να ήταν κοντά στα 9-10lt/100km ε;;;;;

Πάντως αυτό που είχες ήταν ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!! Με πολλά κάκαλα!!!! Και σε κατάσταση ... "used by Lazaros", οπότε...καταλαβαίνετε...σαν καινούρια!!! ΠΠΠΠΠολύ τυχερός όποιος την πήρε...

Kαι με το 300άρι scooter μην περιμένεις να πέσεις κάτω απο 4,5-5lt/100km εντός πόλης...
    Χρήστο τα τεστ που διάβασα το θεωρούν στα κυβικά του το οικονομικότερο scooter. Με σωστή χρήση στην πόλη καίει το πολύ 3,5 λίτρα.
    Το Fazer αν το πήγαινα με 170 ἐως 180 χλμ με 20 λίτρα δεν πήγαινα ούτε στη Λάρισα.
    Τα 7,5 λίτρα ήταν με οικονομική οδήγηση δηλαδή έως 5000 στροφές όταν η μηχανή έχει όριο τις 14.500

Βἐβαια το γκάζι της ήταν ατελείωτο θα μου πείς με 145 ίππους σε μία ρόδα τι θα ήτανε.
    Τέλος πάντων και λόγω ηλικίας έπρεπε να την δώσω.
    Και το scooteraki μια χαρά είναι , κάνουμε τη δουλειά μας.
    Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου δίχως δίκυκλο και με αμάξι χωρίς κοτσαδόρο και τρέιλερ.

Το avatar του χρήστη pavlidisc
    Title
    Super Moderator
    Περιοχή
    Κορδελιό - Θεσ/νίκη.
    Ε ναι. Όταν οδηγάς τα 1000cc μέχρι 5000στροφές, τότε το δίνεις και παίρνεις παπάκι! Και το scooter πολύ είναι...χαχαχαχα!!!

Καλά έκανες απο κάθε άποψη. Άλλη ευκολία χρήσης το scooter. Δεν μπορεί να συγκριθεί με μία μηχανή κλάσεως Fazer ειδικά όταν παίζεις με την εντός πόλης οδήγηση. Εγώ με το 400 και ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ το θεωρώ!

Πάντως και εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ χωρίς μηχανή. Χωρίς αμάξι μπορώ, χωρίς μηχανή ΟΧΙ.

Αλλά μου στραβοκάθεται ΠΟΛΥ άσχημα το να σκοτώνεις ένα "θηρίο" έτσι. Έτσι αισθάνθηκα και όταν έδωσε ο Κώστας το CRV.
    ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ εργαλεία που κάποιοι αποφάσισαν οτι όχι μόνο δεν θα μπορούμε να τα απολαύσουμε, αλλά μας ανάγκασαν να τα πουλήσουμε στο 1/6-1/7 της αρχικής τους τιμής!

ΚΑΘΙΚΙΑ!
    Χρήστος
    Xiaomi Redmi Note 3 pro
    iMac 21,5'' mid 2011
    και ΝΑΙ είμαι iOSFunBoy!!!

Title
    Crazy Member
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Χρήστο έτσι είναι αλλά τι να κάνουμε. Ας όψονται οι αίτιοι.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Δικαιώματα - Επιλογές