Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 17
    Το avatar του χρήστη ktsak
    Title
    Administrator
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Wink Ενας (1) Χρόνος MacUse.net - ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!

Περασε ηδη ενας χρονος απο την ιδρυση του forum μας και φτασαμε σημερα να γιορταζουμε τα πρωτα του γεννεθλια. Η προσπαθεια που καναμε οχι για την εδραιωση του στο Ελληνικο διαδικτυο, οπως κανουν αλλοι, αλλα περισσοτερο στην καρδια και στη συνειδηση σας, ηταν κυριως ομαδικη και ετσι συνεχιζει μεχρι και σημερα. Μεσα στο διαστημα αυτο διαφορα νεα προσωπα εκαναν την εμφανιση τους, αυξανοντας ολοενα των αριθμο των μελων που σημερα ανερχονται στα 235 ! Η ομαδα διαχειρισης του forum που αρχικα αποτελουνταν απο δυο μονο μελη μεγαλωσε σε τεσσερα, αφου στη πορεια προστεθηκαν στην ομαδα ο pavlidisc και ο kostastnt. Οι δημιοσιευσεις μας αυξηθηκαν με αρκετα εντυπωσιακους ρυθμους, οι δε συζητησεις μας επεκταθηκαν περα απο τα αγαπημενα μας αντικειμενα gadgets αλλα και λογισμικο της Apple (iDevices, Macs, Mac OSX, iOS) και σε αλλες ενδιαφερουσες και μη συσκευες, αλλα και λειτουργικα συστηματα. Ετσι το forum μας, απο Apple dedicated, απεκτησε πολυμορφικο χαρακτηρα και ετσι ολοι και ολα εχουν μια θεση πλεον εδω. Δεν μας ενδιαφερει τι εικονα θα δωσουμε παραπερα, αν δηλαδη μας κατηγορησουν καποιοι Apple fans η haters για την πορεια μας αυτη. Στοχος μας δεν ηταν αλλα ουτε και ειναι να κανουμε αλλο ενα forum, αλλα "το αλλο forum. Ετσι η προσπαθεια αυτη τελικα αποκτα νοημα και σκοπο, γιατι πρωτα δινει χαρα και ικανοποιηση σε μας, σε ολους σας τα μελη, αλλα δινει και τα αναλογα κινητρα για να προσελκυσει και νεα μελη που εχουν κοινα ενδιαφεροντα μαζι μας, αγαπανε κυριως , τα “μηλαρακια” , αλλα και την τεχνολογια γενικοτερα και θελουν να βρισκονται σε ενα χωρο, οπου μπορουν να ενημερωνονται αντικειμενικα, να βρισκουν και να συζητανε με τους φιλους τους, να λενε την αποψη τους αφοβα και να ρωτανε οτιδηποτε, προσδοκοντας μια απαντηση τεκμηριωμενη και σωστη.
    Σαυτο το forum υπαρχουν μονο φιλιες μεταξυ μας, νοιωθουμε ο ενας τον αλλο φιλο και οχι ανταγωνιστη, εξαλλου δεν υπαρχει κανενα επαθλο για κανενα μας. Οι φιλιες αυτες, φυσικα θα υπαρξουν και αλλες στη συνεχεια, αποδειχθηκαν μεσα στο χρονο που μας περασε γερες και ανθεκτικες. Φυσικα και θα κριθουν στη πορεια, απο το υψος των περιστασεων και μεσα απο το χρονο. Το forum του MacUse.net ειναι ενα μεγαλο κομματι της ζωης μας που μας βοηθαει αφενος μεν να δειχνουμε την αγαπη μας για τα gadgets μας, οποια και αν ειναι αυτα, οποιασδηποτε εταιριας, αφετερου δε να λυνουμε τα διαφορα τεχνολογικα μας προβληματα και ανησυχιες. Φυσικα και δεν ειναι ολη μας η ζωη, ουτε φυσικα εξαρτωμαστε απο αυτο. Δεν εχουμε, αλλα και δεν προσδοκουμε κανενα υλικο κερδος απο αυτο. Μονο ηθικη ικανοποιηση, οτι κανουμε αυτο που γουσταρουμε και αγαπαμε. Ο καθενας μας ζει μεσα απο τη καθημερινοτητα του και απο εδω αντλει οσα χρειαζεται για να την κανει ακομη καλυτερη ! Αυτος εξαλλου ειναι και ο σκοπος της λειτουργειας του αγαπημενου σας forum, να ενημερωνει, να δινει λυσεις σε καποια προβληματα μας / σας, να παρεχει τις αντιστοιχες πληροφοριες οπου και οταν τις χρειαζεστε και γενικα να γινει το στεκι μας.
    Κλεινοντας αυτο το πολυ συντομο μυνημα με την ευκαιρια της συμπληρωσης ενος χρονου απο την ιδρυση του forum, θελω να ευχαριστησω απο βαθη καρδιας για την προσφορα τους φιλους μου Μαριο (domal), που ηταν πρωταρχικο ιδρυτικο μελος και μου εδωσε την ευκαιρια να συμβαλλω και γω οσο μπορω σαυτην την προσπαθεια απο την πρωτη μερα της δημιουργιας του MacUse.net, τον Κωστα (kostastnt), που προσφερε με το παραπανω σε θεματα υποστηριξης, εδωσε χρωμα και πνοη σε αυτο που δημιουργησαμε, χωρις τη βοηθεια του οποιου η προσπαθεια αυτη θα ειχε εντελως ερασιτεχνικο χαρακτηρα και στον Χρηστο (pavlidisc), με τη συνεχη βοηθεια του οποιου προσπαθουμε να υποστηριξουμε και να συντονισουμε το forum αυτο.
    Επισης θελω να ευχαριστησω ολους εσας, τα μελη μας, τους φιλους μας στην πραγματικοτητα, για την αμεριστη και συνεχη ηθικη αλλα και υλικη συμπαρασταση, ολους εσας που ειστε παντα διπλα μας δινοντας με τις δημοσιευσεις σας την δικη σας πινελια. Τελος και ολα τα αλλα μελη, που αν και συμμετεχουν στο δημοσιο διαλογο ελαχιστα η καθολου, δηλωνουν με τον τροπο τους υποστηρικτες αυτης της προσπαθειας και παραμενουν πιστοι φιλοι αυτου του forum, το οποιο και εμπιστευονται για την ενημερωση τους.
    Χρονια πολλα στο forum μας αλλα και σε σας που το στηριζετε !!!

ΥΓ. Υποψιν οτι σημερα που γιορταζουμε τα γεννεθλια μας, βγαινει και το iOS 5.0. Τυχαιο, ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ !!!!!!!!!!!!!!

Η Ομαδα Διαχειρισης του MacUse.net

Κώστας
    iMac 21.5 late 2009, MacBook Air 13,3" early 2016 macOS High Sierra 10.13.6
    iPhone X Space Grey 256GB iOS 11.4.1
    iPhone 6S Silver 64GB iOS 11.4.1
    Apple Watch series 3 Black aluminum GPS 42mm watchos 4.3.2

We think DIFFERENT, we think MacUse.net
    Ειμαι Apple fanboy και δεν το κρυβω !!!!

Το avatar του χρήστη malias4
    Title
    Silver Member
    Περιοχή
    Σισσι Κρητη
    Xρονια μας πολλα !!!!!!!!!
    Γιωργος
    iphone 5 16gb 6.1.2 jb
    imac 21.5 i5 2011
    ipad 3 16gb wifi 6.1.2 jb
    twitter : malias4

OΦΗ ΘΥΡΑ 4 SNAKES

Το avatar του χρήστη pavlidisc
    Title
    Super Moderator
    Περιοχή
    Κορδελιό - Θεσ/νίκη.
    Πω πω ρε συ Κώστα!!! Ανατρίχιασα!!!
    ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ
    λοιπόν και ένα μεγάλο σε όλους όσους συντέλεσαν σε αυτήν την προσπάθεια.
    Ευελπιστώ οτι με το πέρασμα του χρόνου θα καταφέρω και εγώ να μπώ πιό δυναμικά στον κόσμο της Apple και θα μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ χαρακτήρας του forum είναι αυτός που με κάνει να δηλώνω διαθέσιμος να βοηθήσω σε οποίαδήποτε περεταίρω ανάπτυξη.
    Χρήστος
    Xiaomi Redmi Note 3 pro
    iMac 21,5'' mid 2011
    και ΝΑΙ είμαι iOSFunBoy!!!

Το avatar του χρήστη domal
    Title
    Administrator
    Περιοχή
    Λαρισα
    ΧΡΟΝΙΑΑΑΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!

Και εγώ με την σειρα μου ειλικρινά θέλω να σας ευχαριστήσω ολους σας που 1α απ'ολα ειστε φίλοι μου και μετα symforumites !!!!!!! άλλωστε αυτή είναι η έννοια του think different

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different
    imac27, imac21,5, macmini, macbook air i7 , iphone4, ipadmini , ipad 3
    Φιλικά, Μάριος

Το avatar του χρήστη tolisfar
    Title
    Posting Machine
    Περιοχή
    farsala
    Χρόνια πολλά βρε μάγκες να ήμαστε εδώ μεχρι το iPhone 30s!

Sent from my LG-P970 using Tapatalk
    htc p3300-sony ericsson P1-htc touch cruise-nokia n82-samsung i900 omnia-iphone 3g-htc hd2-iphone 3gs-iphone 4-sonyericsson xperia x8-ZTE blade-LG E900 optimus 7-LG optimus black P970-nokia c7-sonyericsson xperia ray-ZTE skate-huawei x5 pro-iphone 4s-galaxy note- xperia neo v white- LG Optimus Black / White (P970)-nokia lumia 610 white-galaxy nexus-nokia 808 pureview-galaxy nexus (again)-iphone 3g(again)-LG optimus 7-xperia p

Χρόνια μας πολλά παιδιά!
    Αυτό που αναφέρεται ως "ανθρώπινο φορουμ" είναι αυτό που με τράβηξε κι εμένα...
    Ευριπίδης - Biomedical Engineering Department @ TEI of Athens

[Google+]

Title
    Administrator
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Να στε ολοι καλα παιδια. να μαστε γεροι, του χρονου να κανουμε πανελλαδικη συναντηση να γιορτασουμε τα 2α γεννεθλια μας, να σβησουμε κερακι και να κοψουμε την τουρτα μας
    Κώστας

Το avatar του χρήστη pavlidisc
    Title
    Super Moderator
    Περιοχή
    Κορδελιό - Θεσ/νίκη.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ktsak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στε ολοι καλα παιδια. να μαστε γεροι, του χρονου να κανουμε πανελλαδικη συναντηση να γιορτασουμε τα 2α γεννεθλια μας, να σβησουμε κερακι και να κοψουμε την τουρτα μας
    Βρήκα και την τούρτα!!!

Το πρώτο κομμάτι είναι του Τόλη...
    Χρήστος
    Xiaomi Redmi Note 3 pro
    iMac 21,5'' mid 2011
    και ΝΑΙ είμαι iOSFunBoy!!!

Title
    Administrator
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Χαχαχα, ΚΟΡΥΦΑΙΟ !!!!!!!!!
    Κώστας

Το avatar του χρήστη EchiDNA
    Title
    Gold Member
    Περιοχή
    Λάρισα
    Χρόνια Πολλά και καλά!!!
    Φιλικά Γιώργος

iPhone 4S 16GB Black
    MacBook Pro 13" (mid 2010)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές